Slovenski punk in fotografija, pregledna razstava.. Vidiki slovenskega punk gibanja v fotografiji v obdobju od leta 1977 do sredine osemdesetih ter v obdobju pred punkom in po njem
Katalog Slovenski punk in fotografija je izšel ob pregledni razstavi, ki povezuje fotografijo z različnimi vidiki slovenskega punk gibanja v obdobju od leta 1977 do sredine osemdesetih let ter tudi obdobja pred punkom in po njem. Razstava torej zajema tudi ljubljansko subkulturno in alternativno sceno v osemdesetih letih prejšnjega stoletja, s poudarkom na pojavu skupnosti LGBT+ v osemdesetih, s skupino Laibach ter drugim drznim in subverzivnim dogajanjem.
Fotografija tistega obdobja je postala pomemben izraz punkerskega etosa, prenašala je sporočila o družbenih in političnih vprašanj in vizualno odražala duh časa. Slovenska punkerska scena je bila znana po neodvisnosti in kritičnosti do tedanjega političnega sistema in družbenih norm. Bila pa je tudi prosocialistična, delavska, mladinska in uporniška drža stoletja kot odgovor na družbeno nepravičnost, politično apatijo in gospodarsko krizo. S takim nabojem je spremenila tudi slovensko fotografijo.
Iz uvodnika kataloga, Marina Gržinić, kustosinja razstave SLOVENSKI PUNK in FOTOGRAFIJA
Prenosi
Licenca
To delo je licencirano pod Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 mednarodno licenco.